« »

› Su bazlı
› İpek mat
› Kullanıma hazır
› Yanıcı değildir
› Alkid uyumlu
› Çevre dostu
› Esnek
› UV korumalı
› Hızlı kuruma
› Nefes alma
› Düşük VOC
› Zamandan kazanç
› Kolay uygulama
› Yağıştan etkilenmez
› Solvent bazlı ürün üzerine uygulama imkanı verir
› Yüksek su buharı geçirgenliği ve Kokusuz
› Yüksek su ve alkali dayanımlı
› Erken yağmur direnci
› Sıcak, soğuk ve nemden etkilenmez
› Canlı ve kalıcı renk
› İç ve dış mekanlar için uygun

102-Aqualine Su Bazlı  Ahşap Koruyucu
Tanım

Su bazlı saf akrilik reçine esaslı ipek parlak iç ve dış cephe için üretilmiş dekoratif ve koruma amaçlı özel bir ahşap koruyucudur.

Özellikler

UV direnci yüksek, mükemmel yapışma ve su itme özelliği ile atmosferik hava koşullarına dayanıklıdır. Mevsimsel ısı farkından dolayı (ıslanma - kuruma - donma - çözülme) meydana gelecek esnemelere karşı kabarma, soyulma, dökülme yapmaz.Ahşabın doğal doku ve görüntüsünü bozmadan nefes almasını sağladığı gibi düşük VOC değeri ile kokusuz olup çevre dostudur. Su bazlı olduğu için kısa sürede kuruyarak zamandan kazanç sağlar. Alkid uyumlu bir ürün olup önceden solvent bazlı ahşap koruyucu uygulanmış zemine rahatlıkla uygulanabilir. Solvent bazlı ürünlerde VOC değeri 500 g/L iken su bazlı üründe bu değer 28 birimdir. Aynı zamanda solvent bazlı ürünler gibi yanıcı değildir. Tüm iç, dış, ahşap yüzeyler, kapı, pencere, ahşap aksesuarları, bahçe mobilyaları, deniz ve diğer ahşap malzemelerde, dekoratif ve koruyucu amaçla kullanılır.

Kullanım Yerleri

Tüm iç, dış ahşap yüzeyler, kapı, pencere, ahşap aksesuarlar, bahçe mobilyaları, deniz araçları için kullanılan aksesuarlarda ve diğer ahşap malzemelerde, dekoratif ve koruyucu amaçla kullanılır.

Uygulama Şekli

Eski boyalı ahşap yüzeylerde boya ve boya kalıntıları tamamen temizlenmeli ve ahşap üzerinde lekeli kısımlar var ise zımparalanmalıdır. Daha sonra temiz ve lif bırakmayan bez ile üzerindeki tozlar silinip, boya işlemine geçilmelidir. Yeni boyanacak yüzeylerde ise, ahşabın budaklı kısımları, pürüzlü yüzeyleri ve lekeli alanları zımpara ile temizlenmeli, üzerindeki toz alınmalı ve ahşabın tamamen kuru olduğundan emin olduktan sonra uygulamaya başlanmalıdır. Ürün kullanıma hazırdır. En az iki kat uygulama yapılması önerilir. Fırça ve rulo ile uygulanır.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 50 nemli ortamda; dokunma kuruması 30-60 dakika, tam kuruma 24 saattir. Ahşabın emiciliğine, ortam koşullarına ve uygulama seçeneklerine bağlı olarak değişim gösterebilir.

Kaplama Gücü

Ahşabın emiciliğine bağlı olarak iki katta 10 -14 m² / L alan kaplar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

15 – 2,5 - 0,75 L

Renkleri

Standart Renk Kartelası

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orjinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak (+5 ile 35 °C) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet, küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalı ve ambalajlar taşıma kulpundan tutarak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,03 ± 0,05 gr/ml Katı Madde (%) 25% ± 3 Viskozite 1 dk. 10 sun (DIN CUP-4)

Sınıfı

Parlaklık G-2 Yarı parlak ( uygulama yüzeyine bağlı olarak: 15 – 35 parlak ) Su Buharı Geçirgenliği V1 Yüksek Yüksek Su Aktarım Hızı W-3 Düşük VOC 28 gr/L (Teorik Olarak Hesaplanmıştır)