« »

› İs örtücü
› Solvent bazlı
› Kurşun içermez
› Hızlı kuruma
› Mükemmel yapışma
› Yüksek örtme gücü
› Mat yüzey

501-Anti-is Astar
Tanım

Solvent bazlı alkid reçine esaslı, hava kurumalı, opak, is örtücü mat bir boyadır.

Özellikler

Duvar ve tavanlarda oluşan kurum, is, baca akıntıları ile kirli yüzeylerin boyanmasında son kat boya sarfiyatını azaltan yüksek örtme gücüne sahip, mükemmel yapışma, esneklik verme, su bazlı ve solvent bazlı boya üzerine uygulanabilme, kusma ve rutubeti önlemeye yardımcı olma özellikleri ile güçlü bir izolasyon boyasıdır. Aynı zamanda metal yüzeyler için de astar boya olarak kullanılabilir.

Kullanım Yerleri


Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyinde var ise, kabarmış boya kalıntıları tamamen temizlendikten sonra zemin hataları da giderildikten sonra yüzeyin tamamen kuru ve tozsuz olduğundan emin olunmalı, daha sonra fırça veya rulo yardımıyla 2-3 saat ara ile en az 2 kat uygulanması önerilir. Kirli fırça veya rulo temizliği için endüstriyel tiner (rapit tiner) kullanınız.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve yüzey sıcaklığı + 5 ile 30 °C arasında olmalıdır

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli or tamda dokunma kuruması: 5 -10 dakika, toz tutma: 1- 2 saat tam kuruma: 5- 8 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama yüzeyine, uygulama şekline ve inceltme oranına bağlı olarak (tek kat 25 mikron kuru film kalınlığında ) 1 L boya 10- 14 m²; 1 kg boya 6-10 m² alan kaplar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

4 - 1 - 0,5 - 0,25 Kg

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Kapağı açılmamış şekilde orijinal ambalajında en az 2 yıl saklanabilir. Direkt güneş ışığından, yüksek sıcak, aşırı soğuk ve parlayıcı, yanıcı ortamlardan uzak tutulmalıdır. (+5 ile 35°C)

Güvenlik Uyarıları

R 10 Alevlenebilir. R 20/21/22 Solunduğunda deri ile temasta, yutulduğunda sağlığa zararlıdır. R 36/37/38 Gözleri solunum sistemini ve deriyi tahriş edicidir. S 2 Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. S 16/17 Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutun, yanıcı maddelerden uzak tutunuz ve sigara içmeyin S 51: İyi havalandırılan alanlarda kullanın S 3/7/9 Kapağı kapalı, serin ve iyi havalandırılan yerde depolayın S 36/37/39 Çalışırken uygun giysi, koruyucu maske, eldiven kullanın.

Kimyasal Özellikleri

Boyanın Sınıfı Sınıf 1 (İlk Kat) Yoğunluk 1,52 ± 0,05 gr/ml Katı Madde % 70 % ± 5 Parlaklık Mat

Sınıfı