« »

› Solvent bazlı
› Kurşun içermez
› Atmosferik koşullara dayanıklı
› Mükemmel yapışma
› Yüksek örtme gücü
› Kalıcı parlaklık

306-Zirve Sentetik Boya
Tanım

Solvent bazlı sentetik reçine esaslı parlak hava kurumalı son kat boyadır.

Özellikler

Kurşun içermeyen alkid reçine esaslı olup, fırça ve rulo izi bırakmayan, iyi yayılan, çabuk kuruyan, yüksek kapatma gücü ile iç ve dış ortamlardaki ahşap, metal ve duvar yüzeylerde kullanılan esnek, zayıf asit ve alkaliye dayanıklı, yıkanıp silinebilen kalıcı parlak, UV ışınlarına, mevsimsel ısı farklılıklarına dayanıklı, renkleri solmayan son kat parlak boyadır.

Kullanım Yerleri

İç ve dış mekanlarda kullanılan her türlü ahşap, metal yüzeylerde uygun astarı ile son kat olarak kullanılır.

Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyi metal ise, her türlü yağ, kir ve pas temizlendikten sonra Tek Sentetik Antipas ile eski ahşap yüzeyler de kabarmış eski boyalar yüzeyden zımpara ile temizlenmelidir. Ahşap yüzeylerde var ise budaklar yakılıp temizlenir seviye farkı var ise düzeltilmelidir. Yeni ahşap yüzeylerde Tek Ahşap Koruyucu ile yüzey astarlanmalı, eski ahşap yüzeyler ise Tek Astar Boya ile astarlandıktan sonra boya işlemine geçilmelidir. Katlar arası beklenme süresi 24 saattir (1 gün). İki kat önerilir.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve yüzey sıcaklığı + 5 ile 30 °C arasında olmalıdır. Yüzey sıcaklığı 5 °C nin altında olmamalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması 2-4 saat, toz tutma: 4-7 saat sert kuruma: 24 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama zemine ve renklere bağlı olarak ortalama 1 L boya 10 -14 m² /L 1 kg boya ile tek kat 25 mikron kuru flim kalınlığında uygulama ile 7-10 m² alan kaplar.Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

12 - 2 - 0,7 L

Renkleri

Standart Renk Kartelası

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Kapağı açılmamış şekilde orijinal ambalajında en az 2 yıl saklanabilir. Direkt güneş ışığından, yüksek sıcak, aşırı soğuk ve parlayıcı, yanıcı ortamlardan uzak tutulmalıdır. (+5 ile 35 °C).

Güvenlik Uyarıları

R10: Alevlenebilir R/20/21/22: Solunduğunda deri ile temasta, yutulduğunda sağlığa zararlıdır. R36/37/38: Gözleri solunum sistemini ve deriyi tahriş edicidir. S 2: Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. S 16/17: Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutun, yanıcı maddelerden uzak tutunuz ve sigara içmeyin S 51: İyi havalandırılan alanlarda kullanın S 3/7/9: Kapağı kapalı, serin ve iyi havalandırılan yerde depolayın S 36/37/39: Çalışırken uygun giysi, koruyucu maske, eldiven kullanın.

Kimyasal Özellikleri

Görünüm Düz parlak boya Yoğunluk 1,28 ± 0,05 gr/ml Katı Madde % 70 % ± 2 Parlaklık 80-90 Gloss (60°açı) Viskozite 90 - 110 ku/25 °C

Sınıfı