« »

› Solvent bazlı
› Kurşun içermez
› Atmosferik koşullara dayanıklı
› Mükemmel yapışma
› Yüksek örtme gücü
› Metal koruyucu mat yüzey

303-Antipas Boya
Tanım

Yağ reçinesi esaslı solvent bazlı, pas önleyici antikorozif sentetik bir astar boyadır.

Özellikler

Kurşun içermeyen alkid reçine esaslı antikorozif olup iç ve dış metal yüzeyler için pas önleyici ve son kat boya öncesi zemini ve son kat boyayı güçlendiren astar olarak kullanılır. Fırça ve rulo izi bırakmayan, iyi yayılan, çabuk kuruyan, yüksek kapatma gücü ile mükemmel yapışma, darbelere dayanıklı esnek mat bir astar boyadır.

Kullanım Yerleri

İç ve dış mekanlarda kullanılan her türlü metal yüzeylerde pas önleyici astar olarak kullanılır. Boyanın sarfiyatını azaltırken, çok iyi örtme ve yapışma gücüne sahiptir. Üstüne uygulanacak boyanın performansını arttırır.

Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyinde pas, toz, kir ve eski kabarmış boya kalıntıları varsa yüzeyden zımpara, raspa, kumlama, tel fırça gibi yöntemlerinden biri ile uzaklaştırılmalıdır. Yüzeydeki tozlar temiz tiner ile alınmalı ve zemin tamamen kuru ve temiz olmalıdır. Daha sonra hemen (temizlenen metaller uzun süreli bekletilmemelidir) Tek Antipas uygulamasına geçilmelidir. En az iki kat uygulama yapılması önerilir.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve yüzey sıcaklığı + 5 ile 30 °C arasında olmalıdır. Uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 °C altında olmamalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması 15-30 dakika, tam kuruma 7 – 10 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama zeminine ve uygulama şekline bağlı olarak ortalama 1 L boya 10 -15 m² /L.

Ambalaj Tipleri

12,5 - 2,5 - 0,75 L

Renkleri

Beyaz, Gri, Oksit Kırmızı

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Kapağı açılmamış şekilde orijinal ambalajında en az 2 yıl saklanabilir. Direkt güneş ışığından, yüksek sıcak, aşırı soğuk ve parlayıcı, yanıcı ortamlardan uzak tutulmalıdır. (+5 ile 35 °C).

Güvenlik Uyarıları

R 10: Alevlenebilir R /20/21/22: Solunduğunda deri ile temasta, yutulduğunda sağlığa zararlıdır. R 36/37/38: Gözleri solunum sistemini ve deriyi tahriş edicidir. S 2: Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. S 16/17: Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutun, yanıcı maddelerden uzak tutunuz ve sigara içmeyin S 51: İyi havalandırılan alanlarda kullanın S 3/7/9: Kapağı kapalı, serin ve iyi havalandırılan yerde depolayın S 36/37/39: Çalışırken uygun giysi koruyucu maske, eldiven kullanın.

Kimyasal Özellikleri

Boyanın Sınıfı Sınıf 1 (İlk kat) Yoğunluk 1,5 ± 0,05 gr/ml Katı Madde % 70 % ± 5 Parlaklık Mat Viskozite 110 ± 15

Sınıfı