« »

› Tam silinebilir
› Yüksek su buharı geçirgenliği
› Yüksek örtme gücü
› İpek parlak görünümlü
› Dekoratif ve iyi yayılır

104-Atlas Su Bazlı Saten Boya
Tanım

Su bazlı stiren akrilik reçine esaslı ipek mat bir iç cephe boyasıdır.

Özellikler

Sararmayan, örtücülüğü yüksek, esnek yapıda, ipek mat dokulu bir iç cephe boyasıdır. Yüksek su buharı geçirgenliği ile nefes alan ve iç mekanlarda oluşan nemin dışarı atılması ile terleme yapmayan, kaygan yüzeyi ile kir ve toz tutmayan, tam silinebilme özelliği ile uzun ömürlüdür.

Kullanım Yerleri

Binaların iç kısımlarında her türlü duvar betopan, sıva, tuğla, alçı gibi yapı elemanlarında uygun astarı ile koruyucudur ve dekoratif amaçla kullanılabilir

Uygulama Şekli

Kullanmadan önce homojen olana dek karıştırınız. Boyanacak zeminin ve ortam sıcaklığının +5 ile 30 °C olmasına dikkat ediniz. Fırça veya saten rulo ile uygulama yapınız. İnceltme oranı: Birinci ve ikinci kat uygulamasında en fazla %10 oranında su ile incelterek kullanılmalıdır. Zayıf ve kirli zeminlerde kir, yağ, kabarmış boya kalıntıları temizlenmeli, çatlak ve çukur zeminler düzeltildikten sonra zeminin tamamen kuru olduğundan emin olunduktan sonra Tek Silikonlu İç Cephe Örtücü Astar ile astarlanmalıdır. Çok zayıf ve tozlu zeminlerde (alçı gibi) Tek Full Saten Alçı Astarı ile yüzey doyurulduktan 6-12 saat sonra, Tek Silikonlu İç Cephe Örtücü Astar ile astarlanmalı, astarlandıktan 8 saat sonra boya işlemine geçilmelidir. Önerilen kat sayısı en az 2’dir. Katlar arası bekleme süresi 23 ± 2 °C ortamda 6 saattir.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve yüzey sıcaklığı + 5 ile 30 °C arasında olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma zamanı: 2–4 saattir. Sert kuruma zamanı: 24 saattir. ( 22 ± 3 °C ) Kimyasal mukavemeti: 72 saattir. ( 3 gün )

Kaplama Gücü

Renklere ve uygulama yüzeyine bağlı olarak tek kat olarak ( 25 ± 5 mic kuru film kalınlığında ) 1 L boya 10 - 12 m² 1 kg boya 7 - 9 m² alan kaplar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

15 L

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan korunarak (+5 ile 35 °C) ortamda en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet, küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalı, ambalajlar taşıma kulpundan tutularak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 /25 Deri ve göz temasından sakının S46 Yutulması durumda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk: 1,33 ± 0,05 Katı madde %: % 55± 5 Viskozite 90-110 ku

Sınıfı

YOD (Yüksek Ovalama Değeri) Sınıf-1 Örtme Gücü Sınıf-1 (4 m²/L) Parlaklık G–2 Yarı Parlak ETB ( En Küçük Tanecik Boyutu) S-1 İnce Küf Gelişimine Karşı Direnç K-1 Genel Amaçlı VOC Değeri 25-35 gr/L (Teorik Olarak Hesaplanmıştır)