« »

› Yüksek örtme ve kaplama gücü
› Yarı parlak
› Hızlı kuruma
› UV ışığına dayanıklı
› Uzun ömürlü
› Antikorozif

701-Endüstriyel Astar
Tanım

Kısa yağlı alkid reçine esaslı, hava kurumalı yarı parlak endüstriyel astar boyadır.

Özellikler

Endüstriyel kullanım amaçlı ekipmanın korozyondan korunması ve dekore edilmesi maksadıyla kullanılan, metal yüzeylere çok iyi yapışan, kolay kaplama özelliğine sahip olan, darbe ve sürtmelere karşı dayanıklı olan, uzun süre solmayan renkleriyle hızlı kuruyan bir astar boyadır.

Kullanım Yerleri

Sanayi tesisleri, akaryakıt depoları, su borusu, metal merdivenler, ray, radyatör vb. metal aksamlarda pas önleyici, son kat boya öncesinde metali korumak amacıyla kullanılır. Hafif alaşımlı metallerde (galvaniz) yapışma zayıf olacağından kullanılması uygun değildir.

Uygulama Şekli

Uygulama aparatları tabanca, rulo, daldırma. Uygulama yüzeyinde var ise kir yağ, gress, hadde kabukları, kabarmış boya kalıntıları kirliliğin derecesine bağlı olarak tel, sert tel fırça, raspa veya kumlama yöntemi ile temizlenmelidir. Temizlenmiş metal üzerinde kesinlikle nem olmadığından emin olunduktan sonra boyama işlemine geçilmelidir. Katlar arası bekleme süresi 6 saattir. Uygulama zeminin sıcaklığı + 5 °C den yüksek olmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı

+5 °C ile +30 °C.

Kuruma Süresi

Uygulama şekline göre 25 C° de; Dokunma Kuruması : 5–10 dakika Toz Tutma Zamanı : 1–2 saat Tam Kuruma Zamanı : 5–8 saat

Kaplama Gücü

Uygulama yüzeyine, uygulama şekline ve renklere bağlı olarak (tek kat 25 mikron kuru film kalınlığında) 1 L boya 10- 14 m² 1 kg boya 8 –12 m²

Ambalaj Tipleri

12 L

Renkleri

Beyaz-Gri-Oksit Kırmızı-Siyah-Mavi

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

R10 Alevlenir R66 Deride kuruluğa ve çatlaklara neden olabilir R67 Buharları uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabilir S2 Çocuklardan uzak tutunuz S7 Kabı sıkıca kapalı tutun S9 Kabı iyi havalandırılan ortamda muhafaza ediniz S16 Ateşleme kaynaklarından uzak tutun - sigara içmeyin S23 Buharı solumayınız S24 Cilt temasından sakının S25 Göz temasından sakının S26 Göz ile temasında bol su ile yıkayın ve doktora başvurun S28 Cilt ile temasında derhal bol suyla iyice yıkayın S29 Kanalizasyona boşaltmayın S37 Uygun koruyucu eldiven kullanın S39 Koruyucu gözlük/maske kullanın S46 Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin S51 Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın

Kimyasal Özellikleri

Sınıfı