« »

› Yüksek örtme ve kaplama gücü
› Metalik parlaklık
› Hızlı kuruma
› Işık yansıtma özelliği
› UV ışığına dayanıklı
› Uzun ömürlü

601-Alüminyum Yaldız Boya
Tanım

Hidrokarbon reçine esaslı alüminyum pigment içeren genel amaçlı son kat boyadır.

Özellikler

Kullanım Yerleri

Her türlü madeni eşya, LPG tüpleri, egzoz boruları, silolar, sanayi ve harici çelik yapıların korunması ve kullanım yüzeyine metalik görünüm kazandırması sebebiyle dekoratif amaç için güvenle kullanılır. Yüksek UV ışınlarına dayanıklılık sağlar. ( 125 - 170 °C ).

Uygulama Şekli

Metal yüzeyde var ise her türlü yağ, kir, pastan temizlenmelidir. Temizleme işlemi için kumlama işlemi yapılması tavsiye edilir, ancak kumlama yapılamadığı hallerde tel fırça kullanılması gerekmektedir. Boyama işlemine geçmeden önce homojen olana dek boya karıştırılmalıdır ve temizliği yapılmış kuru yüzeye direkt olarak uygulanmalıdır. İdeal sonucu alabilmek için iki kat halinde uygulanmalıdır. Tabanca, fırça, daldırma yöntemi kullanılır. Kullanıma hazırdır. Gerekli olduğu durumlarda en fazla % 5 oranında endüstriyel tiner ile inceltilmelidir

Uygulama Sıcaklığı

Ortam sıcaklığı en az 5 en fazla 35 °C arasında olmalıdır. Metalin sıcaklığı ortam sıcaklığından en az 4 °C yüksek olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C de % 50 -60 nemli ortamda, dokunma kuruması, 3 – 5 dakika, toz tutma 10 – 15 dakika, tam kuruma 20 – 25 dakikadır.

Kaplama Gücü

Tek katman uygulanır, uygulama yüzeyine göre, 1 L boya ile 15-25 m² alanı kaplar.

Ambalaj Tipleri

12 – 2,5 – 0,75 – 0,3 – 0,14 L

Renkleri

Alüminyum

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet; küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

R-11 Kolay alevlenir R-20 Solunumda zararlıdır R-21 Deride tahrişe neden olur R-22 Yutulması zararlıdır S 2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz S 3 Serin bir yerde saklayın S 7 Kabı sıkıca kapalı tutun S 9 Kabı iyi havalandırılan ortamda muhafaza ediniz S 16 Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz, sigara içmeyiniz S 24 Cilt temasından kaçınınız S 25 Göz temasından kaçınınız S 29 Atıkları veya boyayı kanalizasyona atmayınız S 46 Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz S 51 Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,05 ± 0,02 gr/cm³ Katı Madde % % 35 ± 2 gr/cm³ Vizkozite 10 ± 5 saniye (DIN Cup - 4) Parlaklık Parlak

Sınıfı