« »

› Su bazlı, Kullanıma hazır, Hızlı kuruma
› Mikro tanecikleri ile alçı zemini güçlendirir
› Zamanla dökülme ve alçı çatlaklarını önler
› Su buharı geçirgenliği yüksek ve nefes alır
› Camsı film oluşturmaz, Zamandan tasarruf
› Boyanın iyi yapışmasını sağlar
› Sonkat boyanın soyulmasını engeller
› Fırça veya rulo izi bırakmaz, çevre dostu
› Sıcak ortamda boyanın erken kurumasını ve çatlamasını engeller

510-Full Saten Alçı Astarı
Tanım

Saf akrilik reçine esaslı, su bazlı ve kullanıma hazır alçı gibi çok emici yüzeylerde güçlü boya filmi oluşturmak, zaman içinde boya kabarması, renk değişimi gibi sorunları yaşamamak için geliştirilmiş özel şeffaf yüzey astarıdır.

Özellikler

Tozuma özelliği taşıyan yüzeylerde alçı, saten alçı, badana, alçıpan, kireç gibi düşük kaliteli ve çok emici özellik taşıyan yüzeylerde tuğla, brüt beton, sıva yüzeylerde de zemini güçlendirmek amacıyla kullanılır.

Kullanım Yerleri

Yapısında bulunan mikro tanecikler sayesinde alçı yüzeyde bulunan zayıf alçı taneciklerini bağlayarak yüzeyin emiciliğini tamamen önler. Alçı yüzeyi derinlemesine emerek alçı zemini güçlendirir. Üzerinde camsı bir tabaka oluşturmadığı için; alçıdan sonra uygulanacak boya filminin yüzeye güçlü tutunmasını, boya sarfiyatının azalmasını ve erken kurumasını sağlar. Uygulama esnasında fırça ve rulo izini engeller. Son kat boyanın kuruma zamanını değiştirmez ve uzun vadede boya kabarmasını engelleyerek uzun ömürlü sağlam zemin oluşturur.

Uygulama Şekli

Eski boyalı yüzeylerde; kabarmış, gevşek boya kalıntıları tamamen temizlenmeli ve seviye farkı var ise düzeltilmelidir. Zemin üzerindeki toz tamamen alınmalı ve yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olunmalıdır. Yeni saten alçı uygulanmış yüzeylerde, alçı tamamen kuruduktan sonra zımparalanmalı, yüzeydeki toz nemli bir bez veya fırça ile temizlendikten sonra ise saten alçı uygulaması yapılmalıdır. Ürün kullanıma hazırdır. Fırça veya rulo ile uygulayınız.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 1 saat, tam kuruma 24 saattir. Uygulama yüzeyinin özelliğine ve ortam koşullarına bağlı olarak değişim gösterebilir.

Kaplama Gücü

Uygulama zeminine bağlı olarak ortalama tek katta 10 -18 m² /L kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

15 -2,5 - 0,75 L

Renkleri

Şeffaf

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet; küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 0,993 - 1,004 gr/ml Katı Madde % 8 % ± 5 gr/cm³ Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı

Sınıfı