« »

› Su bazlı
› Silikonlu
› Elyaf katkılı
› Kullanıma hazır
› Tek kompenatlı
› Yüksek su buharı geçirgenliği
› Mat - düz görünümlü
› Nefes alır

› Elastik yapılı
› Solvent içermez
› İri gözenekleri doldurucu
› Çatlama kırılma soyulma yapmaz
› Uzun ömürlü su yalıtımı
› Soğuk - sıcak iklimden etkilenmez
› Çevre dostu

508-Elyaflı Su Kes Astarı
Tanım

Silikon ve özel modifiye saf akrilik reçine esaslı olup elastik, yüksek alkali dirençli, elyaf katkılı, uzun ömürlü kullanıma hazır su yalıtım ürünüdür.

Özellikler

Su bazlı silikon ve özel modifiye saf akrilik reçine esaslı olup elastik yapısındaki elyaf ile iri gözenekli çatlakları yüksek doldurma gücüne sahip yüksek alkali dirençli, uzun ömürlü, kullanıma hazır, opak, yarı mat su yalıtım ürünüdür.

Kullanım Yerleri

Çatı, teras, balkon, oluk ve saçaklarda sıva, beton briket gibi yüzeylerin, çatlama riski olan kısımlarında, süzgeç ve baca diplerinde, birleşim noktalarında oluşan çatlaklar ve çatlak olma olasılığı olan zeminler için kullanılır. Yüksek esneme özelliği ile çatlama kırılma yapmaz. Yapısındaki elyaf, iri gözenekli çatlakları doldurarak güçlü yalıtım oluşturur. Kuruduktan sonra sıcak ve soğuk iklim koşullarından etkilenmez. Uygulama yüzeyinde nefes alabilen, zayıf kimyasallara dayanıklı yalıtım malzemesidir.

Uygulama Şekli

Ürün kendi ambalajı içinde homojen olana dek karıştırılmalıdır. Uygulama yüzeyinde yağ, kir, eski zayıf ve gevşek zemin var ise temizlenip tozlu kısımlar yıkanıp tamamen kuruyana kadar beklenmelidir. Zeminin düz olmayan yani göllenme oluşturabilecek alanları var ise düzeltilmelidir. Yatay ve düşey kenar birleşimlerinde 5 cm’lik Elyaflı Su Kes çekildikten sonra tüm zemin Tek Su Kes Astarı % 100 su ile inceltilerek bir kat astar çekilmelidir. 24 saatlik kurumadan sonra ters yönde Elyaflı Su Kes Astarı iki kat olarak hiç inceltilmeden rulo veya fırça ile tatbik edilmelidir. Son kat inceltilmeden uygulanmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır. Tek Elyaflı Su kes özellikle kuru havalarda +5 °C ve +35°C arasında uygulanmalıdır. Yağmur, kar ve don gibi hava koşullarında uygulama yapılmamalıdır. Uygulanan yüzeyler en az 24 saat bu hava koşullarından korunmalıdır. Kapalı mekanlarda yüzeylerin Elyaflı Su Kes uygulamadan önce ve sonra ısıtıcılarla kurutulması tavsiye edilir. Uygulama yüzeyi mekanik darbelere maruz kalacak bir alan ise veya içme suyu depolarında kullanılacak ise koruyucu bir kaplama yapılması gerekir.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 12 saat, tam kuruma 24 saattir. Uygulama yüzeyinin özelliğine ve ortam koşullarına bağlı olarak değişim gösterebilir.

Kaplama Gücü

Uygulama zeminine bağlı olarak düşey kaplamada 0,75 kg/ m² Yatayda 1,5 kg/ m² alan kaplar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

20 - 10 - 2,5 Kg

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet; küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk: 1,4 ± 0,05 gr/ml Katı Madde: 64% ± 5 gr/cm³ Parlaklık: G2 İpek Mat Kuru Film Kalınlığı: E2 En Küçük Parçacık: S1 Su Buharı Geçirgenliği: V1 Yüksek Su Aktarım Hızı W-3 Düşük VOC Değeri 25 gr/L (Teorik Olarak Hesaplanmıştır)

Sınıfı