« »

› Su bazlı
› Camsı ve kaygan zeminler için
› Seramik üstü seramik kaplamaları
› Güçlü yapışma için zemini oluşturan özel yüzey astarı

513-Saydam Yüzey Astarı
Tanım

Siren akrilik reçine esaslı mat su bazlı kaygan zemin için geliştirilmiş astar boyadır.

Özellikler

İç mekânlarda, zor yüzeylerde, sağlam yüzey hazırlamak için kullanılan, seramik üstü seramik uygulaması için geçiş astarıdır. Seramikleri yerinden sökmeden yeni seramik uygulamasına izin veren güçlü yapışma ve ağırlık taşıyıcı bir astar boyadır.

Kullanım Yerleri

Seramik üstü seramik uygulamasında, çok kaygan ve camsı yüzeylerde tutunma artırıcı bir astar olarak kullanılır. (Saydam yüzey astarı üzerine alçı uygulaması yapılmaz.)

Uygulama Şekli

Seramik üstü seramik uygulamasında yüzey temiz ve kuru olmalı eski seramikler sağlam ve eski seramiklerin yeni seramiği taşıyacak güçte olup olmadığı kontrol edilmelidir. Islak ve nemli yüzeyler tamamen kurutulmalıdır. Astar boya belli aralıklarla karıştırılarak homojen tutulmalı ve inceltilmeden kullanılmalıdır. Uygulama aparatı fırça ve rulodur. Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalı, uygulama sırasında ve sonrasında hava akımından korunmalı, donmuş, çok nemli yüzeylerde ve devamlı su alan yüzeylerde kesinlikle uygulama yapılmamalıdır. Çatlak birleşim yerleri, kenarlar ve köşelerde iki kat uygulamadan sonra donatı filesi ile desteklenmelidir. Tek kat uygulama önerilmesine rağmen emici yüzeylerde katlar arasında en az 1 tam gün geçtikten sonra iki kat uygulama yapılmalıdır. Fırça veya rulo ile uygulayınız.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C’ de ortam ve zemin sıcaklığına göre, uygulama yüzeyinin cinsine göre değişmekle birlikte seramik gibi camsı kaygan yüzeylerde en az 24 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama zeminine bağlı olarak ortalama tek katta 300-500 gr / m² kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

3,5 - 1 Kg

Renkleri

Pembe

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,7 ± 0,05 gr/ml Katı Madde % 70 % ± 2 gr/cm³ Parlaklık Mat Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı

Sınıfı