« »

› Su bazlı
› Alçı ve zayıf zemini güçlendirir
› Zamanla dökülme ve alçı çatlaklarını önler
› Boya sarfiyatını azaltır

509-Alçı Astarı
Tanım

Özel modifiye kopolimer esaslı renksiz kullanıma hazır iç cephe alçı astarıdır.

Özellikler

Yüksek emici alçı yüzeylerde boya işleminde yaşanan sorunlara çözüm getiren kullanıma hazır alçı astarıdır. Alçı yüzey üzerindeki serbest alçı tozlarını bünyesinde tutarak üzerine uygulanacak boyanın alçı tarafından emilmesini önlerken boyanın yüzeye güçlü tutunmasını ve boya sarfiyatını azaltır.

Kullanım Yerleri

Tozuma özelliği taşıyan yüzeylerde alçı, saten alçı, badana, alçıpan, kireç gibi düşük kaliteli ve çok emici özellik taşıyan yüzeylerde tuğla, brüt beton, sıva yüzeylerde de zemini güçlendirmek amacıyla kullanılır.

Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyinin temiz ve kuru olduğundan emin olunduktan sonra, saten alçı yüzeylerde, alçı kuruduktan sonra zımparalanmalı daha sonra yüzeydeki tozu nemli bir bez veya fırça ile temizlendikten sonra Tek Saten Alçı uygulaması yapılmalıdır. Fırça veya rulo ile uygulayınız.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 1 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama zeminine bağlı olarak ortalama tek katta 10 -12 m²/L kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

15 - 7,5 - 2,5 - 0,75 L

Renkleri

Renksiz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz kalmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet; küçük kovalar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1 ± 0,05 gr/cm³ Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı

Sınıfı