« »

› Su bazlı
› Mükemmel yapışma
› Solvent bazlı yüzeyden su bazlı
yüzeye geçiş
› Sağlam yüzey
› Yüksek kapatma
› Yüksek aderans gerektiren yüzeyler
için

505-Değişim Astarı
Tanım

Stiren akrilik kopolimer esaslı, su bazlı iç ve dış yüzeyler için mat geçiş astarıdır.

Özellikler

Eski solvent bazlı veya eski su bazlı boya filminin üzerine su veya solvent bazlı boyanın daha kolay ve sağlam yapışmasını sağlar. Aynı zamanda çok kirli yüzeylerde veya koyu renk üzerine açık renk boya uygulamasını kolaylaştıran, son kat boya sarfiyatını azaltan bir astar boyadır.

Kullanım Yerleri

Sıva, beton, ince sıva, tuğla vb. yapı elemanlarının dış yüzeylerine veya kenitex gibi sentetik dış cephe kaplamaları üzerine su bazlı boya uygulaması yapılmak istenildiğinde yüzey hazırlığı için ve iç mekânlarda boya sarfiyatını azaltmak ve önceden uygulama yapılmış yüzeydeki boya ne olursa olsun farklı boya grubuna geçmeyi sağlayan çok amaçlı bir astar boyadır.

Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalı, yüzey üzerinde seviye farkı var ise uygun macun ile düzeltilmeli, macun işleminden sonra zımparalanarak yüzey düzeltilmeli ve yüzeydeki tozlar alınmalı, zeminin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunduktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir. Uygulama işleminde Tek Değişim Astar % 10-15 oranında su ile inceltilerek uygulanmalıdır. Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Katlar arası bekleme süresi en az 4 saattir. İki kat uygulama yapılması önerilir. Kesinlikle ıslak, nemli veya kabarmış yüzey üzerine uygulama yapmayınız. Fırça veya rulo ile uygulayınız.Islak ve nemli yüzeylerde uygulanmaz.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 1 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama zeminine bağlı olarak ortalama tek katta 10 -12 m² /L kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

20 - 10 - 3,5 - 1 Kg

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet; küçük ambakajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,45 ± 0,05 gr/ml Katı Madde % 70 % ± 5 gr/cm³ Parlaklık Mat Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı

Sınıfı