« »

› Su bazlı
› Mükemmel yapışma
› Elastik
› Sağlam sızdırmaz yüzey
› Yüksek kapatma

507-Su Kes Astarı
Tanım

Özel modifiyeli saf akrilik kopolimer esaslı, her türlü yüzeye uygulama imkânı veren elastik uzun ömürlü, su izolasyonu için geliştirilmiş opak bir astar boyadır.

Özellikler

Elastik özelliği ile çatlama ve kırılma yapmaz. Kuruduktan sonra sıcak ve soğuk hava koşullarından etkilenmez elastikiyetini korur. Uygulama yüzeyinde teneffüs özelliği sağlar zayıf kimyasallara dayanıklı ve dekoratiftir.Düşük VOC ile çevrecidir.

Kullanım Yerleri

Yapılarda su ve rutubet geçirimsizliği isteyen beton sıva, tuğla, briket, ytong, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhaları, çatı, balkon, teras gibi yapılarda, pencere ve kapı pervazları, havuz, su depoları kanallar vs. gibi alanlarda kullanılabilir.

Uygulama Şekli

Su Kes kesinlikle nemsiz, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır. Sıva ve beton yüzeylerin yıkanması tavsiye edilir. Uygulanacak yüzey düz olmalı göllenmeye sebep olacak yüzeyler düzeltilmelidir. Sürülecek satıhlar üzerindeki yağ, kir, toz ve gevşek zeminler temizlenmelidir. Yatay ve düşey kenar birleşimlerinde 5 cm’ lik şerit halinde elyafla karıştırılmış Su Kes çekildikten sonra yüzeylerin durumuna göre Su Kes; %100 nispetinde su ile inceltilerek bir astar kat çekilmeli ve bunun üzerine ikinci kat inceltilmeden uygulanmalıdır. Uygulanan her kat bir önceki katın uygulamasından en geç 24 saat sonra ters yönde yüzeye tatbik edilmelidir. Kapalı mekânlarda yüzey su kes uygulmasından önce ve sonra ısıtıcılarla kurutulmalıdır. 24 saat sonra bütün yüzeye Su Kes iki kat halinde fırça veya rulo ile uygulanır.

Uygulama Sıcaklığı

Kuru havalarda +5 °C ve +35 °C arasındaki sıcaklıklarda uygulanmalıdır. Ayrıca Su Kes üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak ya da içme suyu depolarında kullanılacak ise koruyucu bir kaplama yapılması gerekir.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 30 dakika, ilk kuruma süresi 12 saat, tam kuruma 24 saat, test kuruma süresi 24 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama zeminine ve amacına göre : 200-500 g/m² olup kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

Ambalaj Tipleri

20 - 10 - 3,5, - 1 Kg

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet; küçük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,4 ± 0,05 gr/ml Katı Madde % 65 % ± 5 gr/cm³ Parlaklık Sınıfı İpek Mat Su Aktarım Hızı W-3 Düşük VOC Değeri 25 gr/L (Teorik Olarak Hesaplanmıştır)

Sınıfı