« »

› Su bazlı
› Mükemmel yapışma
› Esnek
› Kılcal çatlak doldurucu
› Sağlam yüzey

504-Brüt Beton Astarı
Tanım

Saf akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı brüt beton yüzeylerde, yüzeyin kılcal çatlaklarını ve çukurları doldurarak yüzeyi güçlendrirken son kat boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlayan su bazlı astar boyadır.

Özellikler

Brüt beton, alçı ve çimento esaslı yüzeylerde, makine sıva alçısı, alçı sıva ve alçı kireç harçlarının brüt beton üzerine yapışmasını arttıran, çimento ve özellikle alçı esaslı sıvaların hızlı su kaybını önleyen ve yüzeyde boya uygulama süresini uzatan astardır.

Kullanım Yerleri


Uygulama Şekli

Uygulama yapılacak yüzeyde astarın yapışmasını engelleyici her türlü kir, pas, var ise kalıp yağlarından temizlenmelidir. Bozuk satıhlar tamir edilmeli, gevşek parçalar yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Yüzey kuru ve temiz olmalıdır. Astar boya kullanıma hazırdır ancak boya işlemine başlamadan önce boya iyice karıştırılmalı uygulama yüzeyinin ve ortam sıcaklığının; + 5 ile + 30 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama işlemi sırasında belli aralıklarla astar boya karıştırılmalıdır. Fırça veya rulo ile uygulayınız.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 1 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Normal zeminde yüzey güçlendirme amaçlı uygulamalarda tek katta ( 250 gr/ m²) az çatlak yüzeylerde; 400 gr/m² çok çatlak ve bozuk yüzeylerde; 500 gr/ m²

Ambalaj Tipleri

20 Kg

Renkleri

Yeşil

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet; halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,680 ± 0,05 gr/ml Katı Madde % 70 % ± 5 gr/cm³ Parlaklık Mat Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı

Sınıfı