« »

› Su bazlı
› Mat
› Kapatma gücü yüksek

503-Akrilik Dış Cephe Astarı
Tanım

Akrilik kopolimer esaslı su bazlı astar boyasıdır.

Özellikler

Su bazlı akrilik reçine esaslı yüksek kapatma gücü ve dolgun film yapma özelliği ile son kat dış cephe boya sarfiyatını azaltırken sağlam ve kalıcı yüzey oluşturur.

Kullanım Yerleri

Sıva, beton, tuğla, duvar gibi yapı elemanlarının dış yüzeylerinde istenildiğinde iç mekânlarda da kullanılır.

Uygulama Şekli

Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Fırça veya rulo ile uygulayınız. Uygulama yapılacak yüzeyin durumuna bağlı olarak %10-30 oranında su ile inceltiniz. Uygulamaya geçmeden önce zeminde var ise gevşek, kabarmış eski boya kalıntıları temizlenmeli. Çatlak veya seviye farkı olan alanlarda düzeltilmeli, gerekli kuruluk ve temizlik bittikten sonra Tek Akrilik Dış Cephe Astarı uygulanmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 1 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama zemine bağlı olarak 1 L boya ile 8-10 m², 1 kg boya ile 4-6 m² alan boyar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

20 Kg

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet; halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,7 ± 0,05 gr/cm³ Katı madde % 73 % ± 2 gr/cm³ Parlaklık G-3 Mat Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı

Sınıfı