« »

› Su bazlı
› Mat
› Kapatma gücü yüksek astar
 

502-Silikonlu Dış Cephe Astarı
Tanım

Stiren akrilik kopolimer bağlayıcı, silikon katkılı su bazlı mat dış cephe astar boyasıdır.

Özellikler

Su bazlı stiren akrilik reçine esaslı yüksek kapatma gücü ve dolgun film yapma özelliği ile üzerine uygulanacak son kat dış cephe boya sarfiyatını azaltırken sağlam ve kalıcı yüzey oluşturur. Yapısındaki silikon ve yüksek su buharı geçirgenliği ile hem altında bulunan beton, sıva yüzeyinin hem de son kat dış cephe boyasının ömrünü uzatır.

Kullanım Yerleri

Binaların dış kısımlarında her türlü duvar, beton, tuğla, betopan, gaz beton gibi yapı elemanlarında astar boya olarak kullanılır.

Uygulama Şekli

Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Fırça veya rulo ile uygulayınız. İnceltme oranı uygulama yapılacak yüzeyin durumuna bağlı olarak %10-30 oranında su ile inceltiniz. Uygulamaya geçmeden önce zeminde var ise gevşek, kabarmış eski boya kalıntıları temizlenmelidir. Çatlak veya seviye farkı olan alanlarda düzeltilmeli, gerekli kuruluk ve temizlik bittikten sonra Tek Silikonlu Dış Cephe Astarı uygulanmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır. Gece ile gündüz arasındaki ısı farkının fazla olduğu mevsim geçiş dönemlerinde öğle saatlerinde (11:00 ila 14:00 ) yapılması önerilir.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda; dokunma kuruması 2 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama zemine bağlı olarak 1 L boya ile 12-16 m², 1 kg boya ile 10-14 m² alan boyar. (tek katta 28±5 mic kuru film için) Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

20 Kg

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,675 ± 0,05 gr/cm³ Katı Madde % 65 % ± 5 gr/cm³ Parlaklık Sınıfı G-3 Mat Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı

Sınıfı