« »

› Su bazlı
› Mükemmel yapışma
› Yüksek örtme gücü
› Mat yüzey
› Yüksek buhar geçirgenliği

514-Silikonlu İç Cephe Örtücü Astar
Tanım

Stiren akrilik reçine esaslı silikon katkılı opak mat iç cephe astar boyadır.

Özellikler

Su bazlı stiren akrilik reçine esaslı yapısında bulunan silikon katkısı ile iç mekanlarda yüksek su buharı geçirdiği için nem dışarı atılırken nefes alan ortamlar oluşturur. Yüksek örtme gücü ve üstün beyazlığı ile son kat iç cephe boyası için sağlam ve güçlü zemin hazırlar, boya sarfiyatını azaltırken boya ömrünü uzatan mat bir astar boyadır.

Kullanım Yerleri

Binaların iç yüzeylerinde, sıva, beton, tuğla vb. yüzeylerde ilk astar olarak kullanılıp üzerine gelecek son kat boyalar için sağlam bir zemin hazırlarken son kat boyanın sarfiyatını azaltır.(Saten alçı gibi aşırı tozumalı yüzeylerde yapışmada problem yaşanabileceğinden önerilmez. Bu tür yüzeylerde TEK FULL SATEN ALÇI ASTARI kullanınız)

Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalı yüzey üzerindeki var ise seviye farkı uygun macun ile düzeltilmeli macun işleminden sonra zımparalanarak yüzey düzeltilmeli ve yüzeydeki tozlar alınmalı, zeminin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunduktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir. Uygulama işleminde Tek Silikonlu İç Astar fırça veya rulo ile % 10-15 oranında su ile inceltilerek uygulanmalıdır. 4- 24 saat sonra son kat iç cephe boyası uygulanabilir.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 2 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulama zeminine bağlı olarak ortalama tek katta 10-12 m² /L kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

20 Kg

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1, 64 ± 0,05 gr/ml Katı Madde % 70 % ± 5 gr/cm³ Parlaklık Mat Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı

Sınıfı