« »

› Su bazlı
› Mükemmel yapışma
› Yüksek örtme gücü
› Mat yüzey
› Üstün beyazlık

512-İç Cephe Örtücü Astar
Tanım

Su bazlı stiren akrilik reçine esaslı örtücü mat iç cephe astar boyasıdır.

Özellikler

Su bazlı akrilik reçine esaslı olup üstün beyazlığı, yüksek kapatma gücü ve dolgun film yapma özelliği ile üzerine uygulanacak son kat iç cephe boya sarfiyatını azaltırken sağlam, canlı ve kalıcı yüzey oluşturan mat iç cephe astarıdır.

Kullanım Yerleri

Binaların iç yüzeylerinde, sıva, beton, tuğla vb. yüzeylerde ilk astar olarak kullanılıp üzerine gelecek son kat boyalar için sağlam bir zemin hazırlarken son kat boyanın sarfiyatını azaltır. Çok iyi örtme ve yapışma gücüne sahiptir. (Saten alçı gibi aşırı tozumalı yüzeylerde yapışmada problem yaşanabileceğinden önerilmez. Bu tür yüzeylerde Tek Full Saten Alçı Astarı kullanınız)

Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalı, yüzey üzerindeki var ise seviye farkı uygun macun ile düzeltilmeli macun işleminden sonra zımparalanarak yüzey düzeltilmeli ve yüzeydeki tozlar alınmalı, zeminin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunduktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir. Uygulama işleminde TEK İÇ CEPHE ÖRTÜCÜ ASTAR % 10-15 oranında su ile inceltilerek uygulanmalıdır. Katlar arası bekleme süresi en az 4 saattir. İki kat uygulama yapılması önerilir. Fırça veya rulo ile uygulayınız.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 2 saat, tam kuruma 24 saattir. Uygulama yüzeyinin özelliğine ve ortam koşullarına bağlı olarak değişim gösterebilir.

Kaplama Gücü

Uygulama zeminine bağlı olarak ortalama tek katta 10 -12 m²/L kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

20 Kg

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak ( +5 ile 35 °C ) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet; küçük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet halinde depolanmalıdır. Ambalajları taşıma kulpundan tutarak taşıyınız.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1, 64 ± 0,05 gr/ml Katı Madde % 70 % ± 5 gr/cm³ Parlaklık Mat Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı

Sınıfı