« »

› Solvent bazlı
› Kurşun içermez
› Kalıcı parlaklık
› Atmosferik kokulara dayanıklı
› Ahşabın doğal dokusunu koruyan
› UV ışınlarına dayanıklı
› Canlı ve kalıcı renk sistemi

405-Ahşap Koruyucu
Tanım

Solvent bazlı uzun yağ alkid reçine esaslı dekoratif yarı parlak görünümlü ahşap koruyucudur.

Özellikler

Ahşabın doğal dokusunu bozmadan, ahşabın nefes almasını sağlar. Suyun ahşaba ulaşmasını önler. Özel katkı maddeleri ile UV ışınlarından koruduğundan renkleri solmaz. Fiziksel etkilere karşı (darbe, kaynar su, baskı izi, çizilme vb.) dayanıklıdır.

Kullanım Yerleri

İç ve dış tüm ahşap yüzeylerde dekoratif ve koruyucu amaçla kullanılır. Ahşap kapı, pencere panjur, ahşap tavan, merdiven korkulukları vb. yerlerde kullanılabilir.

Uygulama Şekli

Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Uygulama zemininde var ise yağ toz ve eski kabarmış boya kalıntıları veya ağaç budakları iyice temizlenmelidir. Çok kaygan yüzeylerde ise yapışmayı arttırmak için hafif zımparalanmalı ve yüzeydeki tozlar temizlendikten sonra yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olunmalı ve boyama işlemine geçilmelidir. Fırça, rulo veya lif ve hav bırakmayan bez ile uygulanabilir. Ürün kullanıma hazırdır. Kullanmadan önce iyice karıştırınız. 2 kat uygulama yapılması önerilir katlar arası bekleme süresi 12 saattir.

Uygulama Sıcaklığı

+5 °C ve 30 °C

Kuruma Süresi

20 °C de Ahşabın yapısına bağlı olarak; dokunma kuruması 1-3 saat, tam kuruması 12-24 saattir.

Kaplama Gücü

Ahşabın yapısına ve cinsine bağlı olarak tek katta 1 L ile ortalama 8 – 12 m² / L alan kaplar.

Ambalaj Tipleri

12,5 - 2,5 - 0,75 L

Renkleri

Açık Meşe, Koyu Meşe, Ceviz ve Renksiz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orjinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak (+5 ile 35 °C) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet, halinde depolanmalı ve ambalajlar taşıma kulpundan tutarak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

R10 Alevlenir R66 Deride kuruluğa ve çatlaklara neden olabilir R67 Buharları uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabilir S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzakta tutunuz S7 Kabı sıkıca kapatınız S9 Kabı iyi havalandırılan ortamda muhafaza ediniz S16 Ateşleme kaynaklarından uzak tutun - sigara içmeyin S23 Buharını solumayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S26 Göz ile temasında bol su ile yıkayın ve doktora başvurun S28 Cilt ile temasında derhal bol suyla iyice yıkayın S29 Kanalizasyona boşaltmayın S37 Uygun koruyucu eldiven kullanın S39 Koruyucu gözlük/maske kullanın S46 Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin S51 Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 0,85 ± 0,05 gr/cm³ Viskozite 10-15 saniye (DIN Cup - 4) Katı Madde % % 40 ± 3

Sınıfı