« »

› Solvent bazlı
› Kurşun içermez
› Kalıcı parlaklık
› Atmosferik koşullara dayanıklı
› UV ışınlarına dayanıklı
› Canlı ve kalıcı renkler
› Ahşabın doğal dokusunu korur
desenini bozmaz

402-Vernikli Ahşap Koruyucu
Tanım

Solvent bazlı uzun yağ alkid reçine esaslı dekoratif parlak görünümlü ahşap koruyucudur.

Özellikler

Solvent bazlı, modifiye alkid reçine esaslı mükemmel yapışma özelliği ile ahşabı atmosferik hava koşullarından koruyan yarı parlak ve kurşunsuzdur. Yumuşak ve sert tüm iç, dış ahşap yüzeyler, esnek yapısından dolayı çatlama, kırılma yapmaz. Yüksek kaplama gücü ve ahşabın doğal yapısını bozmadan koruyan, su, su buharı, darbelere karşı koruma isteyen ahşap yüzeylerde dekoratif ve koruyucu amaçla kullanılır.

Kullanım Yerleri

İç ve dış tüm ahşap yüzeylerde dekoratif ve koruyucu amaçla kullanılır. Ahşap kapı, pencere panjur, ahşap tavan, merdiven korkulukları vb. yerlerde kullanılabilir.

Uygulama Şekli

Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Uygulama zemininde var ise yağ, toz ve eski kabarmış boya kalıntıları veya ağaç budakları iyice temizlenmelidir. Çok kayıcı yüzeylerde ise yapışmayı arttırmak için hafif zımparalanmalı, yüzeydeki tozlar temizlenmeli, yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olunduktan sonra boyama işlemine geçilmelidir. Fırça, rulo veya lif ve hav bırakmayan bez ile uygulanabilir. Ürün kullanıma hazırdır. Kullanmadan önce iyice karıştırınız. 2 kat uygulama yapılması önerilir katlar arası bekleme süresi 12 saattir.

Uygulama Sıcaklığı

+ 5 ile 30 °C

Kuruma Süresi

20 °C de ahşabın yapısına bağlı olarak; dokunma kuruması 1-3 saat, tam kuruması 12-24 saat

Kaplama Gücü

Ahşabın yapısına ve cinsine bağlı olarak tek katta 1 L ile ortalama 8 – 12 m² / L alan kaplar.

Ambalaj Tipleri

12,5 - 2,5 - 0,75 L

Renkleri

Açık Meşe, Koyu Meşe, Ceviz ve Renksiz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orjinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak (+5 ile 35 °C) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet depolanmalı ve ambalajlar taşıma kulpundan tutarak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

R 10 Alevlenir R 66 Deride kuruluğa ve çatlaklara neden olabilir R 67 Buharları uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabilir S 2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzakta tutunuz S 7 Kabı sıkıca kapatınız S 9 Kabı iyi havalandırılan ortamda muhafaza ediniz S 16 Ateşleme kaynaklarından uzak tutun - sigara içmeyin S 23 Buharını solumayın S 24 Deri temasından sakının S 25 Göz temasından sakının S 26 Göz ile temasında bol su ile yıkayın ve doktora başvurun S 28 Cilt ile temasında derhal bol suyla iyice yıkayın S 29 Kanalizasyona boşaltmayın S 37 Uygun koruyucu eldiven S 39 Koruyucu gözlük/maske kullanın S 46 Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin S 51 Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın.

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 0,85 ± 0,05 Viskozite 10-15 saniye (DIN Cup - 4) Katı Madde % % 30 ± 5 Parlaklık Yarı Parlak

Sınıfı