« »

› Solvent bazlı
› Doldurma gücü yüksek
› Canlı ve kalıcı parlaklık
› Kurşun içermez

404-Özel Cam Cila
Tanım

Üretan alkid esaslı, solvent bazlı uzun yağ verniğidir.

Özellikler

Yüksek doldurucu özelliği, deniz, güneş, yağmur gibi yıpratıcı atmosferik ve fiziksel etkilere (kaynar su, darbe, elastikiyet, baskı) karşı dayanaklıdır ve sararma yapmaz.

Kullanım Yerleri

Deniz taşıtlarının ahşap kısımlarında kapı, pencere, panjur vb. alanlarda güvenle kullanılır.

Uygulama Şekli

Uygulamadan önce iyice karıştırınız, inceltmeden kullanıma hazırdır. Uygulama yüzeyi tamamen kuru ve temiz olmalı varsa eski vernik veya boya kalıntıları tamamen kazınarak, zımparalanarak, ahşap budakları yakılarak temizlenmelidir. Temizlenen yüzey ahşap koruyucu ile doyurulduktan sonra 1’er gün arayla 2 kat halinde fırça rulo ya da toz bırakmayan bez yardımıyla uygulanmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı

+5 C°

Kuruma Süresi

25 °C de; dokunma kuruması 2-3 saat, tam kuruması 10-18 saat, fiziksel ve kimyasal mukavemeti 48 saattir.

Kaplama Gücü

Ambalaj Tipleri

12,5 - 2,5 - 0,75 L

Renkleri

Renksiz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orjinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak (+5 ile 35 °C) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet, halinde depolanmalı ve ambalajlar taşıma kulpundan tutarak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

R10 Alevlenir R66 Deride kuruluğa ve çatlaklara neden olabilir R67 Buharları uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabilir S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzakta tutunuz S7 Kabı sıkıca kapatınız S9 Kabı iyi havalandırılan ortamda muhafaza ediniz S16 Ateşleme kaynaklarından uzak tutun - sigara içmeyin S23 Buharını solumayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S26 Göz ile temasında bol su ile yıkayın ve doktora başvurun S28 Cilt ile temasında derhal bol suyla iyice yıkayın S29 Kanalizasyona boşaltmayın S37 Uygun koruyucu eldiven kullanın S39 Koruyucu gözlük/maske kullanın S46 Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin S51 Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 0.920 ± 0.01 gr/cm³ Viskozite 90 ± 10 saniye (DIN Cup - 4) Katı Madde % % 50 ± 2 Parlaklık Parlak

Sınıfı