« »

› Satensi parlaklık
› Kalıcı ve canlı renkler
› Yüksek kapatma gücü
› Neme ve rutubete dayanıklı
› Solvent bazlı
› Kurşun içermez

301-Yarı Mat  Saten Boya
Tanım

Solvent bazlı sentetik reçine esaslı yarı mat, hava kurumalı son kat boyadır.

Özellikler

Kurşun içermeyen alkid reçine esaslı olup çabuk kuruyan, yüksek örtme gücü ile zamandan kazanç sağlayan, fırça ve rulo izi bırakmayan, yarı parlak duvar, ahşap ve metal yüzeylerde yıkanıp silinebilen, güçlü yapışma özelliği ile uzun ömürlü son kat boyadır.

Kullanım Yerleri


Uygulama Şekli

Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Sentetik tiner ile % 5-10 oranında inceltilerek fırça veya rulo ile uygulanır. Boyanacak yüzeyde var ise yağ, kir ve eski kabarmış boyalar tamamen temizlenir, uygulama yüzeyinde nem olmadığından emin olduktan sonra metal yüzeylerde Tek Antipas Boya ile boyandıktan 12 saat sonra Yarı Mat Saten Boya ile boyanır. Duvar yüzeylerde Tek Sentetik Astar ile astarlanıp 1 gün sonra zımpara ile zımparalanır, zemin üzerindeki toz temizlendikten sonra Yarı Mat Saten Boya uygulaması yapılır.

Uygulama Sıcaklığı

+5 ve +30 °C.

Kuruma Süresi

25 °C de; dokunma kuruması 1-2 saat, toz tutması 3-4 saat, tam kuruması 10-18 saattir.

Kaplama Gücü

1 L boya ile 25±5 mikron kuru film kalınlığında uygulama yüzeyine ve renklere bağlı olarak 12-16 m², 1 kg ile 8-12 m² alan boyanabilir.

Ambalaj Tipleri

15 - 3,75 - 0,75 L

Renkleri

Beyaz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Kapağı açılmamış orijinal Kapağı açılmamış şekilde orijinal ambalajında en az 2 yıl saklanabilir. Direkt güneş ışığından, yüksek sıcak ve aşırı soğuk ortamlardan uzak tutulmalıdır.en az 2 yıldır. Direk güneş ışığından uzak tutunuz. Yüksek sıcak ve aşırı soğuk ortamlardan uzak tutunuz.

Güvenlik Uyarıları

R10 Alevlenir R66 Deride kuruluğa ve çatlaklara neden olabilir R67 Buharları uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabilir S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzakta tutunuz S7 Kabı sıkıca kapalı tutun S9 Kabı iyi havalandırılan ortamda muhafaza ediniz S16 Tutuşturucu kaynaklardan muhafaza edin, sigara içmeyin S23 Buharını solumayın S24 Cilt ile temasından sakının S25 Göz ile temasından sakının S26 Göz ile temasında bol su ile yıkayın ve doktora başvurun S28 Cilt ile temasında derhal bol suyla iyice yıkayın S29 Kanalizasyona boşaltmayın S37 Uygun koruyucu eldiven, S39 Koruyucu gözlük/maske kullanın S46 Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin S51 Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,35 ± 0,05 Viskozite 110 ± 10 ku Katı madde % % 65 ± 5 Parlaklık 15 - 50 Gloss (60°açı)

Sınıfı