« »

› Yüksek ve kalıcı parlaklık
› Kalıcı ve canlı renkler
› Çizilmez ve darbelere dayanıklı
› Yüksek kapatma gücü
› Solvent bazlı
› Kurşun içermez

302-Süper Lüks Sentetik  Yağlı Boya
Tanım

Solvent bazlı sentetik reçine esaslı parlak, hava kurumalı son kat boyadır.

Özellikler

Kurşun içermeyen alkid reçine esaslı olup, fırça ve rulo izi bırakmayan, iyi yayılan, çabuk kuruyan, yüksek kapatma gücü ile iç ve dış ortamlardaki ahşap, metal ve duvar yüzeylerde kullanılan esnek, zayıf, asit ve alkaliye dayanıklı, yıkanıp silinebilen, kalıcı parlak, UV ışınlarına, mevsimsel ısı farklılıklarına dayanıklı, renkleri solmayan son kat parlak boyadır.

Kullanım Yerleri


Uygulama Şekli

Fırça ve rulo uygulamasında % 5-10, pistole uygulamasında % 10-15 oranında Sentetik Tiner ile inceltilir. +5 °C’nin altında uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yüzeyinde var ise her tür yağ, kir, kabarmış eski boya kalıntıları temizlenir ardından yüzeyde nem olmadığından emin olduktan sonra; ahşap yüzeyler Tek Ahşap Koruyucu ile 2 kat boyanır. Tek Sentetik Astar takibinden sonra 12 saat arayla 2 kat halinde Tek Sentetik Son Kat Boya uygulanır. Metal yüzeylerde gerekli temizlik işlemi yapıldıktan sonra 2 kat Tek Sentetik Antipas uygulaması yapılır devamında Tek Sentetik Son Kat Boya uygulanır.

Uygulama Sıcaklığı

Kuruma Süresi

20 °C de; dokunma kuruması 3-5 saat, toz tutması 5-8 saat, tam kuruması 12-24 saattir.

Kaplama Gücü

Yüzeye ve renklere bağlı olarak 25±5 mikron kuru film kalınlığında 1 L boya ile 10-16 m², 1 kg 8-10 m² alan boyar.

Ambalaj Tipleri

15 - 3,75 - 2,5 - 0,75 - 0,375 - 0,175 L

Renkleri

Standart renk kartelası

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Kapağı açılmamış şekilde orijinal ambalajında en az 2 yıl saklanabilir. Direkt güneş ışığından, yüksek sıcak ve aşırı soğuk ortamlardan uzak tutulmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

R10 Alevlenir R66 Deride kuruluğa ve çatlaklara neden olabilir R67 Buharları uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabilir S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzakta tutunuz S7 Kabı sıkıca kapalı tutun S9 Kabı iyi havalandırılan ortamda muhafaza ediniz S16 Tutuşturucu kaynaklardan muhafaza edin, sigara içmeyin S23 Buharını solumayın S24 Cilt ile temasından sakının S25 Göz ile temasından sakının S26 Göz ile temasında bol su ile yıkayın ve doktora başvurun S28 Cilt ile temasında derhal bol suyla iyice yıkayın S29 Kanalizasyona boşaltmayın S37 Uygun koruyucu eldiven, S39 Koruyucu gözlük/maske kullanın S46 Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin S51 Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,18 ± 0,1 Viskozite 90 ± 10 ku Katı Madde % % 65 ± 5 Parlaklık 90 ± 5 Gloss (60°açı)

Sınıfı