« »

› Su bazlı, uzun ömürlü canlı dış cepheler
› Parlak görünümlü ipek mat
› Nefes alma
› % 30 daha az karbondioksit salınımı
› Yüksek su buharı geçirgenliği
› Yüksek su ve alkali dayanımı
› Yüksek UV dayanımı, kir ve leke tutmaz
› Esnek ve sağlam yapılı
› Yüksek tiksotropik özellik gösterir
› Yüksek yaş ovalama direncine sahip
› Düşük VOC ile çevre dostu

201-Blissful Silikonlu  Canlı Parlak Dış Cephe
Tanım

Silikon ve özel (APEO) akrilik reçine esaslı olup, parlak görünümlü ipek mat, uzun ömürlü, kir tutmayan, su bazlı, özel bir dış cephe boyasıdır.

Özellikler

Yüksek kalitesini yapısında bulunan akrilik reçine ve silikon reçineden alan ürünün su iticilik özelliği çok yüksektir. Düşük hava sıcaklığında (-10 - 15 °C) boya yüzeyinde bulunan buz tabakasının boya tarafından emilimini engeller. Yüksek su buharı geçirgenliği ile yüksek hava sıcaklığında özellikle bağıl nemin yüksek olduğu dönemlerde neme ve deniz kıyısındaki tuzlu su buharına dayanıklıdır. Yüzeyin leke ve kir tutmasına izin vermez. Canlı renklerini yapısındaki özel pigmentlerden alır. UV direnci sayesinde renkleri ilk günkü canlılığını korur. Nefes alan, uzun ömürlü, estetik, sağlam ve canlı yüzeyler elde edilir. Düşük VOC değeri ve düşük karbondioksit salınımı ile sağlıklı ortam yaratır. Çevrecidir.(APEO)

Kullanım Yerleri

Çimento bazlı tüm dış cephelerde, tuğla, gaz beton ve beton gibi zeminlerde uygun astarı ile uygulanır (Çimentonun içerdiği zararlı tuzları engellemek ve beton çatlaklarının oluşmasına fırsat vermemek için önleyici astar ile kullanılması tavsiye edilir.)

Uygulama Şekli

Eski boyalı yüzeylerde; uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalı özellikle tebeşirlenmiş ve tozlu yüzeylerdeki gevşek boyalar ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Yüzey üzerinde seviye farkı var ise uygun sıva veya macun ile düzeltilmeli, macun işleminden sonra zımparalanmalıdır. Yüzeydeki tozlar alınmalı ve zeminin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunmalıdır. Ortam ve duvar sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalı, daha sonra ise Tek Bariyer Dış Cephe Astar ile astarlanması tavsiye edilmektedir. Astar uygulamasından en az bir gün sonra Tek Blissful Dış Cephe boyası fırça veya rulo ile en fazla % 2-5 oranında su ile inceltilerek uygulanmalıdır.Katlar arası bekleme süresi en az 8 saattir. Kesinlikle 2 kat uygulama yapılmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda; dokunma kuruması 2-5 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak iki katta 7-8 m²/L alan kaplar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

15 - 7,5 L

Renkleri

Standart renk kartelası

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak (+5 ile 35 °C) ortamda en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet, küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalı, ambalajlar taşıma kulpundan tutularak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,2 ± 0,5 gr/ml Katı Madde (%) 50 % ± 5 Parlaklık G2 İpek mat 15-25 parlak Kuru Film Kalınlığı E2 ETB (En Küçük Tanecik Boyutu) S1 Su Buharı Geçirgenliği V1 Yüksek Yüksek Su Aktarım Hızı W-3 Düşük Düşük ÖG Sınıfı Sınıf-2 (7,5 m²/L) VOC Değeri 35 gr/L (Teorik Olarak Hesaplanmıştır)

Sınıfı