« »

› Su bazlı parlak › Düşük VOC ile çevre dostu
› Kaygan yüzeyi ile leke ve kir tutmaz
› Bakteri yosun oluşumuna izin vermez
› Su ve atmosferik etkilere dayanr › Nefes alır
› Sert objeleri koruma › Esnek ama sert film
› Kullanıma hazır › UV korumalı › Hızlı kuruma
› Sıcak, soğuk, yağış ve nemden etkilenmez
› Renksiz › Zamandan kazanç
› Yüksek su buharı geçirgenliği ile yüzeyde
terleme yapmaz

208-Su Bazlı Taş Vernik
Tanım

Su bazlı 100% akrilik reçine esaslı mevsimsel hava koşullarından (donma-çözülme yüksek ısı, nemden) etkilenmeyen, esnek, su itme özelliği olan, parlak, renksiz olup, sert ve yumuşak zemine uygulanabilme özelliğine sahiptir. Düşük VOC değeri, yüksek UV direnci ile taş uygulamaları, ahşap yüzeylerde vernik amaçlı kullanılması için üretilmiş dekoratif ve koruyucu özel bir su bazlı verniktir.

Özellikler

Yüksek UV dirençli, mükemmel yapışma ve su itme özelliği ile atmosferik hava koşullarına dayanıklıdır. Mevsimsel ısı farkından dolayı meydana gelecek esnemelere karşı kabarma, soyulma, dökülme yapmaz. Düşük hava sıcaklığında (-10 - 15 °C) taş yüzeyinde buz tabakası olmadığı gibi yüksek hava sıcaklığında ve deniz kıyısındaki tuzlu su buharına da dayanıklıdır, ilk günkü canlılığını korur. Su itme özelliği ile yüzeyde leke ve kir tutunmasına izin vermezken, yüzeyde bakteri, yosunlaşma yapmaz. Yüksek su buharı geçirgenliği ile nefes alan, uzun ömürlü, estetik, sağlam ve canlı yüzeyler elde edilirken, düşük VOC değeri ile çevrecidir.

Kullanım Yerleri

Tüm iç, dış yüzeylerde taş, mermer ve ahşap yüzeylerde vernik amaçlı kullanılır.

Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, yağ var ise boya kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Özellikle yüzeye yapışarak ve zaman içinde sertleşerek oluşan kir, yağ katmanları veya kimyasal ve fiziksel özelliklerini yitirmiş boya kalıntıları mutlaka yüzeyden uzaklaştırılmalı ve gerekli tamirat işleri tamamlanmalıdır. Yüzeyin tamamen kuru, tozsuz ve temiz olduğundan emin olunduktan sonra inceltilmeden Tek Taş Vernik uygulaması yapılmalıdır. Ürün kullanıma hazır olup, fırça ya da rulo ile uygulanmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda; dokunma kuruması 1-3 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak tek katta 120-175gr/ m² alan kaplar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

15 - 2,5 - 0,75 L

Renkleri

Renksiz

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orjinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak (+5 ile 35 °C) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet, küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalı ve ambalajlar taşıma kulpundan tutarak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,03 gr/ml Katı Madde (%) 32 % ± 3 Parlaklık Uygulama şekline, yüzeyin düz ya da pürüzlü olmasına bağlı olarak 20-75 parlak (85°) VOC Değeri 26 gr/L (Teorik Olarak Hesaplanmıştır)

Sınıfı