« »

› Su bazlı, mıknatıs gibi yapışkan ama esnek
› Mat - düz görünümlü, esnek ve sert yapılı
› Sert iklim koşullarına dayanıklı, nefes alma
› Yüksek su buharı geçirgenliği, çevre dostu
› Yüksek su ve alkali ve UV dayanımı
› Donma - çözülme etkisine dayanıklı
› Yüzey özelliklerini koruma
› Düşük kir tutma özelliği
› Uzun ömürlü canlı dış cepheler
› Sıva ve çimento çatlaklarını 1,5 mm kadar
köprüleyerek beton koruma
› UV kürlenmeli

202-Flexible Mat Dış Cephe
Tanım

Gün ışığı ile kuruyan tamamı özel saf akrilik reçine esaslı olup, 1,5 mm ‘ e kadar çatlak köprüleme özelliğine sahiptir. Zor hava koşullarına dayanıklıdır (-20 ° C). Yüksek UV, su buharı, alkali dirençli özelliklerine sahip olup, mat ve düz görünümlü esnek, uzun ömürlü, su bazlı özel bir dış cephe boyasıdır.

Özellikler

Atmosferik soğuk-sıcak ve su döngüsü sırasında bir mıknatıs gibi yüzeye yapışırken, çimento yüzeyindeki çatlakların üzerini yaylı bir köprü gibi örterek 1-1,5 mm kadar uzamasına olanak sağlar. Boyanın yüzeyindeki su, boya tarafından emilmediğinden çimento yüzeyine ulaşmadan buharlaşarak ortamı terk eder. Böylece çimento zeminde; ısı farkından oluşacak genleşme sırasında veya önceden var olan kılcal çatlakların büyümesi engellenmiş olur. Esneklik özelliği sayesinde çatlama, kırılma yapmaz. Boya ve çimento zemini korur. Yüzey üzerinde kir tabakasının oluşumunu önler ve uzun ömürlü, estetik, sağlam canlı yüzeylere sahip olmanızı sağlar.

Kullanım Yerleri

En çok beton ve sıva üzerinde uygun astar ile astarlanmış yüzeylerde kullanılmaktadır. Çimento bazlı tüm dış cephelerde, tuğla, gaz beton gibi zeminlerde kullanılır.

Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Yüzey üzerinde seviye farkı var ise uygun sıva veya macun ile düzeltilmeli, macun işleminden sonra zımparalanmalıdır. Yüzeydeki tozlar alınmalı ve zeminin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunmalıdır. Daha sonra Tek Bariyer Astar uygulamasına geçilmelidir. Astar uygulamasından en az bir gün sonra Flexible Mat Dış Cephe Boyası fırça veya rulo ile % 5-10 oranında su ile inceltilerek uygulanmalıdır. Katlar arası bekleme süresi en az 4 saattir. İki kat uygulama yapılması önerilir. Fiziksel ve kimyasal mukavemetini en az 28 gün sonra kazanır. Kirli uygulama aparatları su ile temizlenir. İstenildiğinde desen rulosu ile kaplama şeklinde uygulama yapılabilir.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda; dokunma kuruması 2 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak iki katta 7-8 m²/L alan kaplar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

15 - 7,5 L

Renkleri

Standart renk kartelası

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak (+5 ile 35 °C) ortamda en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet, küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalı, ambalajlar taşıma kulpundan tutularak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,37 ± 0,5 gr/ml Katı Madde (%) 55 % ± 5 Parlaklık G3 mat 8 ± 5 parlak Kuru Film Kalınlığı E2 ETB (En Küçük Tanecik Boyutu) S-1 Su Buharı Geçirgenliği V1 Yüksek Yüksek Su Aktarım Hızı W-3 Düşük Çatlak Köprüleme 1-1,5 mm [A4 > (-20 °C) 1250 μm] Düşük ÖG Sınıfı Sınıf-2 (7-8 m²/L) VOC Değeri 15-25 gr/L (Teorik Olarak Hesaplanmıştır)

Sınıfı