« »

› Yüksek örtme gücüne sahiptir
› Üstün beyazlık
› Kolay sürülür iyi yayılır
› İpek mat düz görünümlüdür
› Nefes alır

111-Zirve Plastik
Tanım

Akrilik kopolimer bağlayıcılı, su bazlı ipek mat dekoratif iç cephe boyasıdır.

Özellikler

Çatlama dökülme yapmayan her türlü yüzeye mükemmel yapışan, nefes alabilme özelliği ile sağlıklı iç cephe boya ve astarıdır.

Kullanım Yerleri

Beton, tuğla, alçıpan, sıva vb. yapı elemanlarında ve iç mekanlarda kullanılır.

Uygulama Şekli

Kullanmadan önce iyice karıştırınız, fırça veya rulo ile uygulayınız. Uygulama yapılan yüzeye bağlı olarak % 10-20 oranında su ile inceltilir. Uygulama yüzeyinde yapışmayı azaltıcı her türlü yağ, kir, toz veya kabarmış, gevşek eski boya kalıntılarından arındırılarak temizlik ve kuruluk sağlanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey gevşek ve zayıf bir zemin ise Tek İzolan Astarı 1/7 oranında inceltilerek uygulanmalı ve yüzey iyice doyurulmalıdır. En az 6 saat sonra boya uygulamasına geçilmelidir.

Uygulama Sıcaklığı

+5 °C ile +30 °C dir.

Kuruma Süresi

20 °C de; dokunma kuruması 1 saat, tam kuruması 24 saat, katlar arası bekleme süresi en az 2 saattir.

Kaplama Gücü

Renklere ve yüzeye bağlı olarak tek katta (28±5 mic) 1 L boya 5-7 m², 1 kg boya 3-5 m² alan kaplar.

Ambalaj Tipleri

20 - 10 - 3,5 Kg

Renkleri

Standart renk kartelası

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orijinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak (+5 ile 35 °C) ortamda en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet, küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalı, ambalajlar taşıma kulpundan tutularak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,69 ± 0,05 PH 8,5 ± 0,5 Viskozite 130 ± 5 ku

Sınıfı

Yod (Yüksek Ovalama Değeri) Sınıf - 3 Örtme Gücü Sınıf - 1 (4 m²/L) Parlaklık G-2 İpek Mat ETB (En Küçük Tanecik Boyutu ) S-1 Küf Gelişimine Karşı Direnç K-2 Genel Amaçlı