« »

› Yüksek örtme gücüne sahiptir
› Nefes alır
› Mat düz görünümlüdür
› Dekoratiftir iyi yayılır
› Canlı ve kalıcı renkler
› Üstün beyazlık

107-Süper Plastik
Tanım

Stiren akrilik kopolimer bağlayıcılı, su bazlı dekoratif mat iç cephe boyasıdır.

Özellikler

Silinebilen ve silindikten sonra rengini koruyan, mükemmel yapışma ve yüksek örtme gücüne sahip, mat görünümlü, su buharı geçiren ve düşük su emme özelliği ile iç mekanlarda nefes alan ve nemin dışarı atılması ile çatlama, kabarma, dökülme yapmayan, kir ve toz tutmayan uzun ömürlü son kat iç cephe boyasıdır.

Kullanım Yerleri

Binaların iç kısımlarında her türlü duvar betopan, sıva, tuğla alçı gibi yapı elemanlarında uygun astarı ile koruyucu özelliğe sahiptir ve dekoratif amaçla kullanılabilir.

Uygulama Şekli

Kullanmadan önce homojen olana dek karıştırınız. Uygulama yüzeyinin özelliğine göre fırça uygulaması için; % 15- 20 oranında su ile inceltip karıştırarak uygulayınız, rulo uygulaması için; % 20 -25 oranında su ile karıştırıp kullanınız. Uygulama zemininin kuru ve temiz olmasına dikkat ediniz. Kuru olmayan zemine kesinlikle uygulama yapmayınız. Betopan, alçıpan, zayıf veya kirli zemin için yüzey temizlendikten sonra Tek Değişim Astarı kullanınız. Katlar arasında bekleme süresi normal koşullarda ( 25 ± 3 °C ) 3 saattir. Önerilen kat sayısı 2’dir.

Uygulama Sıcaklığı

% 50 - 60 bağıl nemli ortamda + 5 ile + 25 °C dır.

Kuruma Süresi

20 °C de; dokunma kuruması 1 saat, tam kuruması 24 saat, silinme ve su buharı direnci 7 gündür.

Kaplama Gücü

1 L boya ile zemine ve uygulama kalınlığına bağlı olarak 12- 15 m² alan, 1 kg boya ile 7 - 9 m² alan kaplar.

Ambalaj Tipleri

15 - 7,5 - 2,5 - 0,75 L

Renkleri

Standart renk kartelası

Taşıma Ve Depolama Bilgileri

Orjinal ambalajında kapağı tam kapalı olarak, güneş ışığına maruz bırakmadan ve dondan koruyarak (+5 ile 35 °C) en az 2 yıl depolanabilir. Büyük ambalajlar üst üste en fazla 5 adet, küçük ambalajlar üst üste en fazla 8 adet halinde depolanmalı ve ambalajlar taşıma kulpundan tutarak taşınmalıdır. Oda sıcaklığında ve kapalı mekanlarda saklanmalı, aşırı sıcak ve dondan korunmalıdır.

Güvenlik Uyarıları

S2 Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın S24 Deri temasından sakının S25 Göz temasından sakının S46 Yutulması durumunda derhal sağlık kuruluşuna başvurun

Kimyasal Özellikleri

Yoğunluk 1,6 ± 0,03 PH 8 ± 0,5 Viskozite 120 ± 5 ku

Sınıfı

YOD (Yüksek Ovalama Değeri) Sınıf - 1 Örtme Gücü Sınıf - 1 (5 m²/L) Parlaklık G-3 Mat ETB (En Küçük Tanecik Boyutu) S-1 Küf Gelişimi K-2 Genel Amaçlı